Nëse Lazio eliminon Juven, fiton Kupën e Italisë
Nëse Lazio mund Juventusin, kupa shkon gjithmonë për lacialët. Të paktën kështu ka ndodhur në tri raste në historinë e Kupës së Italiasë, raporton ALbeu.

Finalja 2004- Lazio mund bardhezinjtë në Olimpiko 2-0 , ndërkohë që në sfidën e kthimit bardhezinjtë shkojnë deri në rezultatin 2-0 por Corradi dhe Fiore vendosin barazpeshën.

Gjysmëfinalja 2009- Lazio fiton Kupën me penallti në finale ndaj Sampdorias. Në gjysmë finale mundën dy herë Juven me rezultatin 2-1.

Gjysmëfinalja 2013- Lazio e mund në shtëpi 2-1 Juventus, ndërkohë që në Torino vendos një gol i Floccarit për barazimin 1-1./albeu.com/
Shtuar më 20/01/2016, ora 10:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori