Nëse sot fiton Liverpool, botën e pret një rastësi e frikshme
Sot është një ditë e madhe për të gjithë tifozët e Futbollit.

Finalja e Champions League midis Real Madrid dhe Liverpool do të zhvillohet ditën e sotme në Kiev.

Ama ka dicka që njerëzit ndoshta nuk e kujtojnë.

Ja për çfarë bëhet fjalë.

Liverpool e ka fituar kupën e Champions League 2 herë në histori. Në rastin e parë, në vitin 1978 Liverpool fitoi në finale dhe në po këtë ditë vdiq Papa Gjon Pali I.

rastin e dytë në vitin 2005, Liverpool fitoi kundër Milanit, në të njëjtin vit kur Princ Charles u martua me Camilla-n, pas vdekjes së Lady Diana-s percjell anabel. Dhe po në këtë vit, vdiq Papa Gjon Pali II.

Tani kemi: një dasmë mbretërore, Princ Harry dhe Meghan Markle, dhe Liverpool-in në finale që ka rastin të fitojë sërish. Nuk e dimë për ju, por me gjasë Papa Francesku mbështet Real Madrid-in. /albeu.com/
Shtuar më 26/05/2018, ora 20:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori