Neuer barazon rekordin e vendosur nga Kahn
Bayern Munich edhe pse me shumë vështirësi në fund arriti që të fitojë ndeshjen ndaj Augsburg me rezultat minimal 1-0.

Kësaj fitore më së shumti iu gëzua Manuel Neuer, i cili barazoi një rekord të Oliver Kahn për më së shumti porta të paprekura në Bundesliga.

Neuer pas 422 ndeshjeve tani ka 196 porta të pa prekura (të pastra), ndërsa Kahn e arriti këtë rekord pas 557 ndeshjeve.

Bavarezët nuk kanë arritur që të mbajnë një portë të pastër që nga java e pestë dhe kësaj fitore iu gëzua edhe Hansi Flick, i cili tha: "Të gjithë donim të kontribuojmë për të mos pranuar dhe ne ia dolëm"./
Shtuar më 21/01/2021, ora 10:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori