Neymar 3 orë takim me drejtuesit e PSG
Ylli i Paris Saint-Germain, arriti sot në Paris për të mbajtur bisedime me klubin për të ardhmen e tij në këtë skuadër.

Braziliani ka qenë i përfolur për një largim nga Franca pasi raportimet vazhdojnë të pretendojnë se ai dëshiron të largohet nga PSG këtë verë, me Barcelonën që vazhdon të interesohet për transferimin e lojtarit të tyre të mëparshëm.

Mundo Deportivo nxjerr në pah disa detaje të takimit, duke pretenduar se ishte një bisedë tepër e “ftohtë” dhe nuk kishte optimizëm.

Biseda zgjati tri orë në mëngjes dhe një arsye e madhe përse ishte biseda “e ftohtë” ishte për shkak të komenteve të Neymarit për momentin e tij të preferuar që është ‘remontada’ kundër PSG si lojtar i Barcelonës.

Lojtari nuk iu nënshtrua provave mjekësore që një lojtar zakonisht i nënshtrohet kur të mbërrijë nga pushimi. Ai gjithashtu nuk mori pjesë në trajnimin e klubit pavarësisht urdhrave të Thomas Tuchel.

Ai gjithashtu pritet të humbasë miqësoren e klubit kundër Dinamos Dresden.
Shtuar më 15/07/2019, ora 17:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori