Neymar barazon rekordin e Romarios, i vihet pas Ronaldos dhe Peles
Neymar i cili realizoi gol sot në miqësoren ndaj Austrisë ka arritur 55 gola me fanellën e Brazilit, pasi ka barazuar legjendën, Romario me golashënuar tek pesë herë kampionët e botës.

26 vjeçari tani kërkon t’i kalojë dyshen legjendare, Ronaldo dhe Pele, që kanë shënuar 62 gola, respektivisht 77 në histori të Brazilit.

Brazili fitoi 3-0 sot ndaj Austrisë në "Ernst Happel Stadion". /albeu.com/
Shtuar më 10/06/2018, ora 18:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori