"Neymar duhet të luajë për klubin që e bën atë të lumtur"
Ish-trajneri i Brazilit i ka kërkuar Neymarit të gjejë gëzim në ndeshjet e tij mes zërave në rritje që mund të kthehet në Barcelonë, trasnsmeton Indeksonline.

Neymar duhet të vendosë mirëqenien para portofolit kur është fjala për zgjedhjen midis Barcelonës dhe Paris Saint-Germain, sipas ish drejtorit së Brazilit Dunga.

PSG transferoi Neymarin në një rekord botëror prej 222 milionë euro, në një marrëveshje dy vjet më parë, por sulmuesi tani dëshiron të bashkohet me Barcelonën, pavarësisht gjasave për të marrë pagë më të vogël.

Një pjesë e motivimit të 27-vjeçarit duket të jetë dëshira e tij për t’u ribashkuar me miqtë e ngushtë Lionel Messi dhe Luis Suarez, me të cilët ai krijoi një sulm të frikshëm.

Dunga e njeh Neymar më mirë se shumica në futboll, duke e bërë atë edhe kapiten të Brazilit në vitin 2014 dhe ai mendon se një mjedis i rehatshëm duhet të jetë përparësia e tij e parë.

“Është e rëndësishme që ai të zgjedhë se ku do të jetë i lumtur, ku do të gëzojë të luajë”, tha Dunga.
Shtuar më 14/07/2019, ora 13:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori