Neymar ka qarë kur mësoi se do të qëndrojë te Paris Saint-Germain
Braziliani ishte i lidhur me një rikthim te Barcelona këtë verë, vetëm dy vjet pasi u largua nga Camp Nou.

Por kjo marrëveshje nuk u arrit asnjëherë. Pas kësaj dalin rrëfime të ndryshme nga njerëz që ishin të lidhur me transferimin.

Sipas gazetarit Guillem Balague, vlerësimi i lojtarit të PSG ishte 194 milionë euro ngaa Barcelona.

Barcelona paraqiti vetëm një ofertë për Neymarin: 107 milionë euro në para, 13.5 milionë në bonuse dhe tre lojtarë.

PSG dëshironte mbrojtësin Jean-Clair Todibo, mesfushorin Ivan Rakitic dhe sulmuesin Ousmane Dembele (huazim).

Dhe ndërsa dy lojtarët e parë me dëshirë pranuan, Dembele nuk pranoi të jetë pjesë e marrëveshjes.

Bisedimet vazhduan megjithatë, por presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu nuk u takua asnjëherë me homologun e tij të PSG, Nasser Al-Khelaifi, Neymarin ose babanë e tij.

“Ndihej sikur Barca nuk po e vinte gjithë peshën e tyre në këtë transferim”, pretendon Balaga.

Dhe kështu lëvizja nuk ndodhi, pas saj – shumë trishtim për Neymarin.

Sipas radio stacionit të njohur spanjoll El Chiringuito – që vërtetohet edhe nga Esporte , 27-vjeçari nuk mund të ndalonte së qari kur e mori lajmin se ai do të qëndronte në PSG.

Neymar reagoi me irritim dhe zemërim që PSG nuk përfundoi marrëveshjen. Ata që e rrethojnë thonë se kurrë nuk e kishin parë atë aq të rrënuar.

Ai ishte i gatshëm të paguante 20 milionë euro të parave të tij për ta mbyllur transferimin.

Tek lojtari ekziston një besim se ai do të kthehet në Barcelona në vitin 2020.
Shtuar më 05/09/2019, ora 09:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori