Neymar kërkon largimin nga PSG-ja, por francezët nuk duan ta shesin
Presidenti i Barcelonës Josep Maria Bartomeu thotë se është i vetëdijshëm se Neymar dëshiron të largohet nga Paris Saint-Germain, megjithëse ai thotë se kampionët francezë nuk duan të shesin.

Disa burime i thanë ESPN-së këtë javë se interesimi i Barçës për në Francë nuk përjashton një lëvizje të mundshme për Neymarin, i cili e la klubin katalunas për PSG me një rekord botëror prej 222 milionë eurosh transferim cili është bërë dy vite më parë, përcjell indeksonline.

Barça beson se një marrëveshje do të ishte e mundshme financiarisht dhe burimet i kanë zbuluar ESPN, se Philippe Coutinho mund të përdoret për ta zbritur koston e transferimit.

Megjithatë, Bartomeu minimizoi idenë e ri-nënshkrimit të brazilianëve këtë verë për shkak të hezitimit të PSG-së për ta lënë atë të largohet.

“Ne e dimë se Neymar dëshiron të largohet nga PSG, por PSG nuk dëshiron ta shesë atë, kështu që nuk ka rast Neymar”, tha Bartomeu në një konferencë shtypi të premten.

Në shtypin katalanas ishte sugjeruar që kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, i kishte kërkuar në mënyrë të qartë Bartomeut që Neymar të kthehej pas një takimi në mes të dyve në shtëpinë e Argjentinës në maj.

“Le t’i japim fund mitit”, tha Bartomeu kur u pyetën nëse kjo ishte e vërtetë. “Messi nuk kërkon për Barcelonën të nënshkruajë lojtarë të caktuar.
Shtuar më 05/07/2019, ora 21:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori