Neymar, lojtari më i kërkuar në Twitter gjatë Botërorit
Ndeshja mes Gjermanisë dhe Brazilit është ndeshja që ka regjistruar 35,6 milion tweetsTwitter. Ndërsa finalja mes Gjermanise dhe Argjentines shkoi ne 32,1 milion tweets. Ndeshja finale e Boterorit ka qene me me shume komente ne Twitter, me 618 725 tweets ne minute.

Nderkohe, pavaresisht mungeses ne çerekfinale, braziliani Neymar ka qene lojtari me i kerkuar, i ndjekur nga Lionel Messi, Luis Suárez, Cristiano Ronaldo, Arjen Roben etj. /albeu.com/
Shtuar më 17/07/2014, ora 14:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori