Neymar mungon, ky është emri surprizë që do të veshë fanellën "10" tek Brazili
Të veshësh fanellën me numrin "10' është një privilegj i madh për çdo futbollist në botë.

Ta kesh këtë fat edhe me një kombëtare që ka shkrar me "gërma të arta" historinë e futbollit botëror ndjeja e kënaqësisë rritet në pjedestal. Siç raportohet nga "Globo Esporte", trajneri i Brazilit Tite ka vendosur që t'ja jap numrin prestigjioz mesfushorit të Milanit, Lucas Paqueta.

Kjo rrokatë do të jetë për dy takimet që "Selesao" do të luaj kundër Argjentinës dhe Koresë së Veriut pasi Neymar është i dëmtuar. Kujtojmë që Paqueta e ka veshur edhe më parë këtë fanellë ne Brazilin në ndeshjen miqësore kundër Panamas ku edhe shënoi një gol.
Shtuar më 14/11/2019, ora 10:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori