Neymar nuk ndalet, thyen një tjetër rekord të Peles
Pëlqej
Brazili arriti të merrte një fitore plotësisht të merituar përballë kombëtares së El Slavadorit.

Brazilianët e drejtuar nga trajneri Tite shënuan plot 5 herë në portën e kundërshtarit. I pari që e hapi serinë e golave ishte Neymar i cili sigurisht që pati plot raste të pastra për të shënuar.

Por ajo që ka rënë në sy për 26-vjeçarin është thyerja e rekordit të legjendës Pele. Ndeshja e djeshme ishte e 92-ta për Neymarin i cili lë pas Pelen me 91 të tilla.

Ndërkohë Neymar duket se vetëm sa e ka filluar të thyejë rekordet pasi sulmuesi është ende i ri dhe mund të thyejë dhe rekordin e golaveBrazili.
Shtuar më 12/09/2018, ora 16:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori