Neymar trondit Barcelonën: Dua të luaj në Premier League
Neymar mund ta mbyllë shpejtë aventurën te Barcelona. Sulmuesi i njohur brazilian ka befasuar të gjithë duke u shprehur se një ditë dëshiron që të luajë në Premier League.

Sipas një interviste për tabloidin “The Sun”, ai dëshiron që një ditë të punojë me Jose Mourinhon apo Pep Guardiolën.

Premier League është një kampionat që më jep kënaqësi mua. Më pëlqen stilet e lojës dhe skuadrat britanike. Kush e di një ditë edhe unë do të luajë për to. Unë e admiroj Manchester United, Chelsea, Arsenal, Liverpool pa dyshim janë ekipe që gjithmonë luftojnë njëra me tjetrën. Puna me Mourinhon apo Guardiolën do të ishte e shkëlqyer. Në Premier League kurrë nuk dihet kush do dalë kampion ndaj e dua një transferim në Britani.”, u shpreh ai.

Ky ëhstë një lajm tronditës për Barcelonën qëe duhet të mendojë për futbollistin që do ta zëvendëosjë./albeu.com/

Shtuar më 20/03/2017, ora 17:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori