Nga autogol në supergol (VIDEO)
Një gol fantastik është shënuar në ndeshjen e orës 12.00 në La Liga mes Rayo Vallecanos dhe Real Valladolid. Mesfushori Jordi Amat, i cili vetëm pak çaste më parë shënoi një autogol në portën e tij shënoi një gol tejet të bukur, i cili me shumë mundësi do të jetë ndër më të bukurit e vitit.

Vetëm pak metra larg gjysmës së fushës, Amat e mposhti portierin e Valladolid me një parabol për të shënuar për 1 me 1.

90 minutat u mbyllën me rezultatin 1-2. /albeu.com/
Shtuar më 24/02/2013, ora 18:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori