Brazil 2014, 10 Kombëtaret e kualifikuara (FOTO LAJM)

BRAZIL (vend mikpritës)
Fillon të marrë formë kuadri i 32 kombëtareve që do të marrin në Botërorin e ardhshëm "Brazil 2014". Dje kanë prerë biletën Italia dhe Hollanda pas fitoreve 2-1 ndaj Republikës Çeke dhe 2-0 ndaj Andorrës. Ndërsa pas mesnate rradha ishte e Argjentinës, SHBA-ve dhe Kosta Rikës.


Kujtojmë që Jordania do të ndeshet me të pestën e Grupit të Amerikës së Jugut. Ndërsa e katërta e CONCACAF (Amerika Qëndrore dhe Veriore) do të ndeshet me Zelandën e re për një vend në Botëror. /albeu.com/

Shtuar më 11/09/2013, ora 12:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori