Nga porta në portë, super goli i portierit në Angli që po bën xhiron e botës (VIDEO)
Portieri Tom King ka shënuar një gol spektakolar, nga porta e tij në portën e kundërshtarëve.

Portieri i Newport County i dha epërsinë skuadrës së tij pas vetëm 12 minutash të ndeshjes në League Two ndaj Cheltenham, por në rrethanat më të pazakonta.

King e riktheu topin në lojë nga brenda zonës së tij, por duket se shpejtësia nga era, i dha forcë, para se të kërcej një herë në tokë dhe të fluturonte mbi kokën e portierit të Cheltenham dhe pastaj në portë.

Ky është goli i parë në karrierën profesionale i portier 25-vjeçarit King.
Shtuar më 19/01/2021, ora 22:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori