ZYRTARE/ FSHF sjell në Shqipëri një finale të madhe Evropiane
Nga vendlindja te rekordet, 7 fakte mbi Guardiolën (FOTO LAJM)

Vendlindja - Guardiola lindi më 18 janar 1971 në fshatin Santpedor, afërsisht 70 kilometra larg në veri nga Barcelona. I ati i tij ka qenë murator, ndërsa e ëma shtëpiake. Pep ka dy motra më të mëdha në moshë dhe një vëlla më të vogël.

Më 24 qershor, Pep Guardiola do të japë konferencën e tij të parë për shtyp si trajner i kampionëve të Europës Bayern Munchen, ndërsa dy ditë më pas ai do të zhvillojë stërvitjen e parë me skuadrën e re.

Faqja zyrtare e Ligës gjermane të futbollit i ka përkushtuar spanjollit një speciale, ku ka zbardhur 7 fakte duke i bërë skanerin trajnerit të ardhshëm të gjigandëve bavarezë. /albeu.com/


Shtuar më 09/06/2013, ora 17:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori