Nigeri-Spanjë, formacionet e mundshme
Pas përfundimit të ndeshjeve në Grupin A të Kupës së Konfederatave sot i vjen rradha Grupit B, ku do të përcaktohen edhe dy ekipet gjysëmfinaliste. Spanja është e kualifkuar tashmë, madje duke siguruar edhe vendin e parë, ndërsa vendi i dytë do të caktohet mes Nigerisë dhe Uruguajit.

Afrikanët e kanë të vështirë pasi luajnë sot kundër kampionëve të botës dhe i duhet fitorja për të kaluar më tej pasi edhe një barazim nuk do ti mjaftonte pasi amerikan0-latinët i kanë të sigurtë tre pikët me Tahitin. /albeu.com/

Formacionet e mundshme:

NIGERIA: (4-3-3) Enyeama, Ambrose, Omeruo, Obaabona, Echiejile, Ogude, Obi Mikel, Mba, Musa, Ujah, Oduamadi.

SPANJA: (4-3-3) Valdes, Arbeloa, Pique, S.Ramos, Alba, Bisquets, Xavi, Iniesta, Cesc, Pedro, Soldado.

Stadiumi: Castelao, Fortaleza, Ora 21:00
Shtuar më 23/06/2013, ora 15:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori