Nike dhe Teague krijojnë avionin "revolucion" në sport (FOTO LAJM)

Lajm i mirë vjen për Federatat, klubet, trajnerët dhe lojtarët e futbollit dhe jo vetëm. Kompania Teague ka dizenjuar një avion, i cili pritet të bëjë një revolucion të vërtetë përsa i përket udhëtimeve dhe teknologjisë.

Mjeti i ri fluturues, që është një bashkëpunim me Nike, pritet ta bëjë më të lehtë udhëtimin e sportistëve nga një vend në tjetrin dhe për më tepër nga një kontinent në tjetrin.

Futbollistët e kombëtares së Brazilit, të cilët luajtën në New Jersey përballë Kolumbisë dhe Ekuadorit, duhet të udhëtojnë rreth 8000 milje për tu rikthyer te skuadrat e tyre në Europë. /albeu.com/

Shtuar më 10/09/2014, ora 17:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori