Një i vdekur dhe dy të lënduar nga aksidenti në Kukës
Nistelrooy lë kombëtaren holandeze
Albeu.com
Federata Holandeze e Futbollit ka bërë të ditur largimin nga kombëtarja të sulmuesit Ruud Van Nistelrooy. Ky i fundit në një prononcim për media u shpreh se ''Pasi u njoha me kalendarin e Real Madrid si dhe me takimet qe do te luaje kombetarja holandeze, mund te them se eshte e veshtire qe te luash me nje impenjim kaq te madh, qe eshte i rende per fizikun tim. Kjo eshte aresyeja qe kam marre kete vendim". Ai , me kombetaren holandeze, Van Nistelrooy eshte seleksionuar 64 here, duke shenuar 33 gola.
Shtuar më 05/08/2008, ora 18:34
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori