Një tjetër futbollist drejtë Kosovës
Mbrojtësi i majtë i Bajernit të Mynihut, i huazuar tek Kalrsruher, Ylli Sallahi, do të jetë e ardhmja më e re tek përfaqësuesja e Kosovës. Sallahi është 22-vjeç dhe që prej vitit të kaluar luan me Karlsruhen, e cila militon në Bundesliga 2. Ja se çfarë ka thënë ai për Gazeta Olle.

“Do të ishte nder i madh të luajë për Kosovën. Unë kam biseduar me ta. Ky është vendi i prejardhjes time, dhe mendoj se nuk ka gjë më të mirë se sa të luash për vendin tënd”, u shpreh Sallahi për mediat gjermane. /albeu.com/
Shtuar më 16/09/2016, ora 15:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori