Një 13-vjeçar kopjon supergolin e Maradonës të realizuar ndaj Juventusit (VIDEO)Diego Armando Maradona ka shënuar shumë gola të mrekullueshëm në karrierë, dhe një ndër to është dhe supergoli i shënuar ndaj Juventusit në vitin 1985 nga një goditje e dënimit.

Në Indi një djalosh 13-vjeçar me emrin Mishail ka kopjuar golin e “El Pibe de Oro” në një ndeshje mes shokëve të tij. Goditja ishte perfekte dhe me një saktësi njësoj si ajo e Maradonës.
Shtuar më 03/12/2020, ora 19:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori