Një bomber si Lewandowski: Sulmuesi polak ka vetëm një gol më pak se gjithë skuadra e Realit
Robert Leëandoëski këtë sezon është pa frena. Kur jemi vetëm në muajin tetor, bomberi i Bayern Munich ka shënuar gjithsej 18 gola.

Polaku ka vetëm një gol më pak se gjithë skuadra e Real Madridit këtë sezon.

12 gola në Bundesligë, 5 në Ligën e Kampioneve dhe një në Kupën e Gjermanisë.

Një fakt interesant është se ai ka shënuar në çdo ndeshje.

Ndërkohë Leëa është golashënuesi më i mirë në Ligën e Kampioneve dhe në Bundesligën gjermane.
Shtuar më 23/10/2019, ora 09:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori