Një gjerman për stolin e kombëtares kuqezi
Gjermani 59-vjeçar, Lorenz Gunther Kostner, i njohur për drejtimin e Wolfsburgut, dy sezone më parë, gjendet në Tiranë për të biseduar me presidentin e Federatës ShqiptareFutbollit, Armando Duka lidhur me uljen e tij në krye të stolit kuqezi dhe me shumë gjasa mund të prezantohet si trajneri i ri i përfaqësueses Shqiptarefutbollit, gjatë ditës së Enjte, raporton Sport News në Super Sport.

59-vjeçari nuk është shumë i famshëm për drejtimin e kombëtareve por në Gjermani njihet si një tranjer i zoti në disa klube të Bundesligës,ku përveç Wolfsburgut ka drejtuar më parë dhe ekipet e Hofenhheim, Karlsruhe, Unterhaching, Koln dhe Freiburg .

Kostner i përket futbollistëve të berazit të artë të viteve '70, kur Borusia Monchengladbah shkëlqente në Europë. /albeu.com/
Shtuar më 08/11/2011, ora 09:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori