Një gol i "çmendur" nga Company dërgon City-n me një këmbë drejt titullit (VIDEO)
Manchester City ka arritur të mposhtë minimalisht Licester Cityn në ndeshjen e para fundit të kampionatit.

Citizens nuk e patën aspak të lehtë të shkonin te goli pasi Licester kishte parkuar autobuzin duke mos i lënë aspak hapsira futbollistëve të Cityt.

Pjesa e parë u mbyll pa goli edhe pse City gjatë gjithë kohes mbeti në sulm por Schmeichel arriti të bënte disa pritje mjaft të mira, ndërsa sulmet në krahun tjetër ishin me pikatore.

Pjesa e dytë do të niste akoma me më shumë forca sulmuese për Cityn por goli do të vononte dhe do të vinte vetëm në minutën e 70’, po nga kush? Nga ai që gjithkush me pak e mendonte belgu Company lëshon një bombë nga jashtë zone për të shënuar golin e titullit për Cityn dhe golin e jetës për të personalisht.

Do mjaftonte ky gol deri në fundin e ndeshjes edhe pse Licester u mundua te jepte maksimumin në ato pak mimuta me rastin më të mirë të humbur nga ishi i Cityt, Iheanacho i cili bën një goditje të shëmtuar përballë me portën.

Tashmë City shkon në kuotën e 95’ ndërsa Liverpool 94’. Këtë fundjavë do të zyrtarizohet gjithçka pasin do të luhen ndeshjet e fundit. /albeu.com/
Shtuar më 06/05/2019, ora 23:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori