Një gol në derbi ndryshon situatën e Eriksen te Interi
Christian Erisken raportohet se ka bindur trajnerin Antonio Conte që të mos e largojë nga klubi, raporton Il Corriere dello Sport.

28 vjeçari ka qenë i lidhur për një rikthim në Ligën Angleze javët e fundit, me klubet e interesuara Tottenham, Arsenal dhe Leicester.

Përveç kësaj, ardhja e Mauricio Pochettino në Paris Saint-Germain, ndezi thashethemet për një ribashkim të mundshëmkryeqytetin francez.

Eriksen shënoi fituesin në Derbin della Madonnina, kur Interi mundi Milanin 2-1 për të vendosur një gjysmëfinale kundër Juventusit.

Raporti pretendon se Inter nuk po konsideron një shitje këtë dimër dhe Eriksen duhet të qëndrojë i vendosur në fund të fundit.
Shtuar më 28/01/2021, ora 11:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori