Një hap larg golit të 700 në karrierë, Ronaldo në ndjekje të legjedave (FOTO LAJM)

Cristiano Ronaldo nuk di të ndalet. Kundër Luksemburgut ai shënoi golin e 699 në karrierë, teksa i duhet vetëm një gol për të kapur shifrën e 700 golave.

Objektivi numër një i Ronaldos është që të bëhet golashënuesi më i mirë i të gjithë kohëve për Kombëtare.

Ai ka aktualisht 94 gola, 15 më pak se më i miri në histori, Ali Daei (109).

Objektivat tjera të CR7 do të jenë; arritja e Josef Biscan që ka shënuar 805 gola në 530 ndeshje (Sezonet 1928-56), Pele 779 në 842 paraqitje (1956-77), Romario 748 gola në 965 paraqitje (1985-09)- më afër të arritshëm janë Puskas 709 gola në 720 paraqitje (1943-66), Gerd Müller 701 në 762 paraqitje (1962-83).

Messi, deri më tani ka shënuar 668 gola në 823 paraqitje dhe është dy vite më i ri se Ronaldo.

Shtuar më 12/10/2019, ora 13:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori