Një nga autogolat më absurd të Serisë A (VIDEO)
Ishte sezoni 1990-1991 kur Sampdoria fitonte të parin dhe të vetmin titull kampion në futbollin italian ndërsa Bari dhe Parma arrinin objektivin e tyre: Romanjolët kualifikoheshin në Uefa ndërsa Puljezët i shpëtonin rënies në Serinë B. Skuadra e Parmës merrte tre pikët e "arta" falë një autogoli të paprecedentë në Itali nga Alessandro Melli dhe terreni i rënduar në "Ennio Tardini" nuk mund ta justifikojë. /albeu.com/Shtuar më 09/11/2011, ora 11:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori