Një nga më të mirët e PSG-së, Leonardo po punon për rinovimin me Di Marian
Angel di Maria është një prej lojtarëve më me eksperiencë dhe me cilësi që pritet të jetë pa kontratë në qershor të vitit 2021. Të paktën sipas kontratës që ai ka me Paris Saint Germain, në janar mund të firmosë me çdo ekip që dëshiron, por nga ana tjetër, Leonardo e sheh tepër të rëndësishëm argjentinasin për skuadrën.

Ai ka nisur bisedimet e para për të rinovuar me 32-vjeçarin dhe ideja është të firmosë për 2 vite të tjera, pra deri në vitin 2023, teksa klubet e mëdha si Juventusi, Tottenhami apo Bayerni po ndjekin me interes zhvillimet me mesfushorin argjentinas.
Shtuar më 18/11/2020, ora 13:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori