Një Real Madrid Botërori (FOTO LAJM)

SPANJA: Iker Casillas
Pasi fituan Champions Leaguen dhe Copa del Rey yjet e Real Madrid e kanë tashmë mendjen te Botërori "Brazil 2014" dhe abshkë me ta edhe tifozët "Los Blancos" që këtë Botëror kanë më shumë futbollist se çdo herë tjetër.

12 lojtarë të Realit, nga 23 që ka në total ekipi i parë, do të jenë pjesë e Kupës së Botës "Brazil 2014" me 6 Kombëtare të ndryshme. Spanja dhe Portugalia kanë nga 3 lojtarë, Franca dhe Gjermani, Argjentinë e Kroaci me nga një lojtar.

Në Botërorin e 4 viteve më parë Real Madrid përfaqësohej me 9 lojtarë: Iker, Arbeloa, Albiol, Ramos dhe Xabi Alonso për Spanjën si dhe Roberto Carlos, Karembeu, Valdano dhe Netzer.

Mos harrojmë që kanë mbetur në shtëpi emra që mund të ishin pjesë e çdo kombëtareje: Diego Lopez, Jesus, Nacho, Arbeloa, Illarra, Casemiro, Isco, Bale, Morata, Jese dhe Carvajal. /albeu.com/
Shtuar më 04/06/2014, ora 16:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori