Një Ronaldo i çmendur, 7 gola në 72 orë
Pëlqej
Cristiano Ronaldo nuk ndalet më. Pas tripletës së shënuar në portën e Deportivo La Corunas në fundjavë, në fitoren tenistike 2-8, ylli portugez i Real Madrid realizoi edhe katër gola në fitoren e mbrëmshme kundër Elches (5-1).

Në më pak se 72 orë "Topi i Artë" ka shënuar plot 7 gola duke e çuar në 9 numrin totalrealizimeve në 5 javët e para të La Ligas dhe duke qëndruar në krye të golashënuesve me 5 gola më shumë se sulmuesi i Sevillas, Bacca dhe shoku i skuadrës Bale. /albeu.com/
Shtuar më 24/09/2014, ora 10:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori