Një tjetër trajner shqiptar shkon në Kosovë
Shpëtim Duro nga sot është zyrtarisht trajneri i ri i Dritës në Kosovë.

Klubi kampion në Superligë sezonin e kaluar, prezantoi ditën e sotme Duron.

Para disa javësh, Drita mbeti pa trajner pasi Bekim Isufi ofroi dorëheqje, e cila u pranua nga kryesia.

Megjithatë, kampioni aktual i Kosovës nuk qëndëroi duarkryq dhe shpejt ka gjetur zëvendësuesin e Isufit.

“Mirë se vini profesor!

Nga sot në krye të shtabit teknik në skuadrën tonë do të jetë trajneri i mirënjohur Shpëtim Duro.

Duro është trajner i dëshmuar dhe shpresojmë që së bashku do t’i arrijmë objektivat që kemi.

Na priftë e mbara!”, thuhet në njoftimin e Dritës në faqen zyrtare të klubit.
Shtuar më 17/09/2018, ora 17:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori