Njihuni me 10 blerjet më të shtrenjta të Barcelonës
Barcelona ka zyrtarizuar transferimin e Antoine Griezmann nga Atletico Madrid.

Për yllin francez, katalanët kanë paguar hiq më pak se 120 milionë euro.

Me 120 milionë euro të paguara, Griezmann bëhet lojtari i tretë më shtrenjtë në histori të Barcelonës.

Dihet se dy të parët janë Philippe Coutinho dhe Ousmane Dembele.


Lista me lojtarët më të shtrenjtë:

Paulinho – 40 milionë euro

David Villa – 40 milionë euro

Malcom 41 milionë euro

Neymar – 57,1 milionë euro

Zlatan Ibrahimovic – 69,5 milionë euro

Frenkie de Jong – 75 milionë euro

Luis Suarez – 82 milionë euro

Antoine Griezmann – 120 milionë euro

Ousmane Dembele – 125 milionë euro

Philippe Coutinho – 135 milionë euro
Shtuar më 12/07/2019, ora 21:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori