Njihuni me ish-gruan e shqiptarit që i mori 375 mijë euro Ronaldos
Sipas mediave të huaja ish-gruaja e shqiptarit, ka akuzuar Cristiano Ronaldon për dhunim seksual.

Avokati kishte mohuar pretendimet se ylli i futbollit ka përdhunuar ish-modelin Kathryn Mayorga, 34 vjeç, pasi e kishte takuar atë në një natë në Las Vegas më 13 qershor 2009.

Rasti u rihap vitin e kaluar nga Mayorga e cila tha se ishte paguar 375.000 dollarë për të mbajtur këtë rast në heshtje dhe për mos ia rrezikuar karrierën Ronaldos.

Ajo madje e nënshkroi edhe një marrëveshje dhe e fitoi një shumë të caktuar parash në shkëmbim për heshtjen e saj.

Mayorga e nënshkroi këtë marrëveshje, për shkak të frikës për veten dhe familjen e saj, si dhe për shkak të mungesës së fuqisë dhe aftësisë për ta kundërshtuar Ronaldon. Për shkak të shpresës se kjo mund t’i ndihmonte për ta harruar incidentin. Por, Kathryn Mayorga thotë se ajo kurrë nuk ka qenë në gjendje ta harrojë atë që ndodhi atë natë.

Në një deklaratë para disa viteve, avokati i Ronaldos, Peter Christiansen, ka thënë:

"Zotri Ronaldo gjithmonë ka qëndruar i heshtur, siç bën edhe sot, sepse ajo që ndodhi në Las Vegas në 2009 ishte konsensuale në natyrë, kështu që nuk është e çuditshme që ADN-ja të jetë e pranishme, sepse policia do ta bënte këtë kërkesë si pjesë e hetimit të tyre."

Nuk dihet akoma nëse Mayorga dhe Ronaldo ranë dakord për një zgjidhje jashtë gjykatës.
Shtuar më 06/06/2019, ora 12:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori