Kampionja e Botës që po "çmend" Instagramin (FOTO LAJM)

Rissella Fiamingo është një Kampione Bote në sportin e Skermës, (Épée) që përfaqëson Italinë.

27 vjeçarja në sezonin 2013-14 fitoi Kampionatin Botëror, duke mposhtur dy kampionet olimpikë Yana Shemyakina dhe Britta Heidemann.

Rossella Fiamingo fitoi përsërimedalje individuale të grave në kampionatin botëror të vitit 2015 që u zhvillua në Moskë për t'u bërë gruaja e parë që fiton tituj botërorë në këtë event që nga Laura Flessel-Coloviç në 1998-1999.

Por përveç karrierës të suksesshme të saj ajo që vihet re është edhe bukuria e sportistes që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve në cdo aktivitet ku ajo merr pjese madje edhe jashtë botës së sportit.

Rissella në rrjetin social të Instagramit numëron rreth 170 mij ku së fundmi ka postuar disa foto "hot" që po komentohen shumë nga ndejëkësit e saj dhe ka marrë mijëra pëlqime. /albeu.com/Shtuar më 23/08/2018, ora 17:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori