Nofka e çmendur e Oliver Girouds
Pëlqej
Sulmuesi i Chelseat, Olivier Giroud ka treguar që ish-sulmuesi i Chelseat, Andriy Shevchennko ka qenë heroi i tij i fëmijërisë, derisa ka treguar se nofka e tij në fëmijëri ishte qesharake por edhe ngacmuese.

Andriy Shevchenko, se ai mund të shënonte nga çdo pozitë; godiste me të majtën, më të djathtën dhe me kokë. Me të vërtetë ishte një sulmues i kompletuar”, tha Giroud për programin e ndeshjes se Chelsea kur u pyet për heroin e tij.

“I fuqishëm, i shpejt, inteligjent. Kam pasur edhe disa heronj të tjerë si: Jean- Pierre Papin, Marco van Basten por Shevchenko mbetet heroi i imë”.

“Kisha nofkën ‘Chaussettes’ (që është pak shumë ngacmuese. Do të thotë “Socks” – i pështirë. Ishte jashtëzakonisht e çuditshme por në jetë kam pasur edhe nofka të tjera që mi kanë vënë vëllezërit – me pëlqenin sidomos nga personazhet e filmave vizatimorë”, shtoi ai. /albeu.com/
Shtuar më 08/05/2018, ora 20:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori