Norvegji-Itali, formacionet e mundshme (FOTO LAJM)

NORVEGJIA (4-4-2)
Pëlqej
Duhen edhe pak orë nga debutimi i Italisë në Eleminatoret e "France 2016". Axurrët do të jenë sot në mbrëmje mysafirë në Oslo ku do të përballen me Norvegjinë, ndeshje e vlefshme për Grupin H. Ky do të jetë edhe debutimi zyrtar io Antonio Contes në krye të Italisë.

Ish tekniku i Juventusit mbetet te skema 3-5-2 dhe te emra të vjetër si: Buffon, Bonucci apo De Rossi, ndërsa beson edhe te të rinj si: De Sciglio, Darmian, Florenzi, Zaza apo Immobile.

Oslo Italia duhet të thyejë edhe një tabu: Suksesi i fundit ndaj skaudrave skandinave daton 77 vjet më parë, më 27 Maj 1937.

Ndeshja starton në ora 20:45. /albeu.com/
Shtuar më 09/09/2014, ora 10:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori