Nuk duron fyerjet ndaj fesë Islame, Pogba tërhiqet nga Kombëtarja e Francës?
Ylli francez i futbollit, Paul Pogba, duket se i ka dhënë fund karrierës së tij me kombëtaren e Francës.

Ngjarjet e fundit që kanë tronditur Francën kanë shtyrë që edhe presidenti i Francës të ketë disa komente më të ashpra ndaj fesë islame.

Komentet e Macron duket se nuk i kanë pëlqyer Paul Pogba, i cili tashmë raportohet të ketë vendosur tërheqjen nga kombëtarja.

Lajmi ka qarkulluar nëpër mediet britanike dhe ato franceze, por nuk ka asgjë zyrtare sa i përket pensionimit të Pogba nga kombëtarja.

Mbetet të shihet nëse kjo do të zyrtarizohet ndërkohë. /
Shtuar më 26/10/2020, ora 10:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori