Nuk është në planet e Zidane, e ardhmja e Marcelos drejt Monacos
Marcelo është plotësisht jashtë planeve të Zidane te Real Madrid me brazilianin që tashmë ka përfunduar si rezervë.

32-vjeçari ka kontratë deri në vitin 2022 me "Los Blancos" dhe vështirë të mendohet që do të qëndrojë edhe një sezon tjetër në një situate të tillë ndërsa nga ana tjetër ka ekipe që e mirëpresin një lojtar të tillë.

Monaco ka nisur bisedimet me agjentin e Marcelos duke i ofruar një kontratë 3-vjeçare me pagë 6 milionë euro neto e gjithashtu trajneri Kovaç po përpiqet ta bindë që të zgjedhë Principatën për sezonin e ardhshëm.

Shtuar më 19/01/2021, ora 12:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori