Nuk i bindet Guardiolës, Manchester City nxjerr Sane në shitje
Manchester City është gati të shesë Leory Sane në vërë. Sipas The Sun mendohet se mardhënjet mes gjermanit dhe spanjollit janë të tensionuara, shkruan Albeu.com.

Sane ka dhe dy vite kontratë me City-n, por përpjektet që ai ka bërë për të qënë titullar fiks kanë irrituar pa masë Pep Guardiolën.

Gjermani këtë sezon ka përfunduar shpesh herë në stol. Ai ka luajtur vetëm 21 ndeshje në Premier League, ndërsa më vend të tij Pep preferon Bernando Silvën. /albeu.com/


Shtuar më 04/05/2019, ora 17:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori