Nuk i flet një javë babait polic se arrestoi presidentin e skuadrës së zemrës
Baba e bir, janë në qendër të një historie njerëzore të medias turke këto ditë. Kjo nuk është një histori me zënka të zakonshme.

Ajo u zhvillua në muajin korrik të vitit të shkuar, ku në Turqi shpërtheu skandali i manipulimit të ndeshjeve të kampionatit.

Ngjashëm me skandalin e disa viteve më parë në Itali, në Turqi skuadra e Fenerbahçes akuzohej se kishte blerë disa arbitra. I dyshuari kryesor ishte presidenti i Fenerbahçes, Aziz Yildirim.

Polici Mutlu Ekzioglu dhe djali i tij tifoz i çmendur me Fenerbahçen, tifozët e të cilës kanë një rivalitet të madh me ato të skuadrës tjetër të të njëjtit qytet, Gallatasarajt, ishte drejtuesi i operacionit kundër manipulimeve në futboll si edhe ekzekutuesi i urdhrit për arrestimin e Presidentit të Fenerbahçes.

Pak minuta pasi lajmi u dha në media, ai merr një telefonatë nga i biri me këtë përmbajtje:

“Baba, thonë që është arrestuar Presidenti i Fenerbahçes, Aziz Yildirim”.

Kur i kthen përgjigje se është e vërtetë dhe se ai e ka arrestuar djali e pyet:

“A ka të arrestuar edhe nga Galatasaray”?

Babai: “Jo nuk ka”.

Djali i kërkon një nder babait për skuadrën e tij të zemrës:

“A mund t’a lirosh Presidentin e Fenerbahçes për mua?”

Kur merr përgjigjen se kjo është e pamundur, djali nuk i ka folur për një javë rresht babait të tij. /objektiv.al/
Shtuar më 13/02/2014, ora 11:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori