Nuk i japin rrogën, Capello "kërcënon" Rusinë
Paralajmërimi ishte dhënë që në gusht nga ministri rus i Sportit, Vitaly Mutko, i cili kishte deklaruar, “Capello nuk merr pagën që para fillimit të Botërorit”. Më i pasuri i trajnerëve të përfaqësueseve me një pagë prej 8.45 milionë Eurosh në sezon, punon gratis prej 5 muajsh dhe tani po i soset durimi.

"Jam shumë pranë kufirit, shumë pranë", ka deklaruar ish trajneri i Milanit, Romës, Juventusit dhe Real Madrid, siç bëjnë të ditur mediat ruse.

Në këtë mënyrë Fabio Capello i ka lëshuar një lloj ultimatum Federatës: Nëse nuk shlyhen detyrimet financiare, trajneri italian mund të vendosë që të largohet nga drejtimi i kombëtares.

Pagën nuk e merr prej 5 muajsh, para se të niste aventura e dështuar në Brazil, por gjithsesi Capello ka deklaruar se shpreson që të gjendet shpejt një zgjidhje për këtë problem.

Paga e madhe e trajnerit të përfaqësueses është bërë prej kohësh objekt i polemikave dhe diskutimeve të ashpra në rusi. /albeu.com/
Shtuar më 01/11/2014, ora 16:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori