Nuk ka El Clasico, Reali eliminohet nga Kupa (VIDEO)
Real Madrid ka pësuar humbje shokuese ndaj Athletic Bilbao duke u eliminuar nga Kupa.

Golin për Athletic Bilbao e kishte shënuar, Raul Garciaminutën e 18'.

Por, si duket Bilbao sot ishte në formë të lartë, kjo pasi që në minutën e 37' u akordua penalti për ta, të cilën e konvertoi Raul Garcia dhe shënoi golin e dytë personal në këtë ndeshje.

Karim Benzema shënoi për rezultatin 1-2, në minutën e 73' të ndeshjes, por që nuk ishte i mjaftueshëm për të bërë dallimin.

Athletico Bilbao do të ndeshet me Barcelonën në finale të Supercopa de Espana.
Shtuar më 14/01/2021, ora 23:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori