Nuk ka fitues në "Anfield", United fiton falë "autobusit" të Mous
Është ndarë në paqe sot derbi i madh anglez mes Liverpoolit dhe Manchester United në "Anfield Road".

Djajtë e Kuq e nisin me vrull ndeshjen ku rrezikuan portën e Liverpoolit, por Redsat nuk ndenjën duar-kryq duke gilluar të sulmonin, shkruan Albeu.com.

Rasti më i mirë ishte ku Roberto Firmino godet dhe heroi ishte David De Gea ku e pret topin me këmbë, por nuk mbaron këtu ku Salah godet dhe ai top që përfundon jashtë.

Kështu skuadrat në barazim neë dhomat e zhvesgjes.

Edhe në pjesën e dytë skuadra që dominonte ishte Liverpool me raste të shumta, por "autobusi" i Mourinhos nuk lejon që topi të futet në rrjet.

Megjithatë, skuadrat ndajnë nga një pikë në "Anfield".

Pas këti barazimi Liverpooli renditet në vendin e 7 me 13 pikë, ndërsa United në vendin e dytë me 20 pikë. /albeu.com/
Shtuar më 14/10/2017, ora 16:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori