Nuk ka fitues në derbin e Londrës (VIDEO)
Nuk ka fitues në derbin e Londrës mes Chelsea dhe Tottenham Hotspurs. Ndeshja e vlefshme për javën e 30-të të Premier League, e përfunduar vetëm disa minuta më parë përfundoi me rezultatin e bardhë 0-0. Asnjë prej skaudrave, me gjithë përpjekjet për shënim, sidomos nga ana e Bluve të Di Matteo, rrjetat nuk u prekën.

Ky rezultat i shkon për shtat Tottenham, i cili jo vetëm që ruan vendin e katërt që të çon në Champions League por ruajnë distancë të njëjtë me Chelsea.

Këta të fundit kërkonin fitoren ditzën e sotme në mënyrë që të ishin më pranë zonës Champions por ky rezultat i marr sot me sa duket do ti mbajë larg Champions League, megjithëse ka ende javë për përmirësim dhe shpresë.

Momentalisht, Tottenham është në vend të katërt me55 pikë dhe Chelsea në të pestin me 50 pikë. /albeu.com/


<param name="movie" value="http://videa.hu/flvplayer.swf?v=f4AjdZZF2XdYWP6i" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="allowFullScreen" value="true" />
Shtuar më 24/03/2012, ora 15:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori