"Nuk më pëlqen nëse Morata bën këtë"
Zinedine Zidane u është përgjigjur zërave për largim të Moratas nga Bernabeu.

“Nuk do të më pëlqente nëse Morata mendon të largohet në fund të sezonit”, tha Zidane, i cili shtoi: “Ai ka luajtur, e vërtetë se më pak se Benzema, por ai ka pasur minuta. Kjo është shtëpia e tij”.

“Nesër do të luajë nga fillimi dhe nuk është ndeshja e fundit që Morata do të jetë titullar. Por, kjo që ndodh është normale, ju gjithmonë do të keni në skuadër lojtarë që luajnë më shumë se të tjerët”, shtoi mes tjerash Zinedin Zidane.

Zërat për largim vijnë pasi Alvaro Morata nuk po luan shumë te Real Madridi dhe raportohet se mund të largohet gjatë verës.
Shtuar më 17/02/2017, ora 17:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori