Nuk pagoi 17 milion euro për Sala, Cardiff rrezikon dënimin
Skuadra e Cardiff mund të marë një dënim ndoshta dhe me zbritje pikë në Premier League.

Shkak është bërë shuma shuma 17 milion euro që i detyrohet klubit të Nantes, shkruan Albeu.com

Emiliano Sala në fakt firmosi më 19 janar me ekipin nga Wellsi vetëm dy ditë para se avioni të përfundonte në det.

Argjetinasi nënshkroi një kontratë për 5 sezone duke u prezantuar dhe zyrtarisht para tifozve.

Megjtihatë Nantes ende nuk i ka marë këto para. Shuma fillestare 6 milionë euro, duhet të paguhet brenda 10 ditëve.

Por Cardiff nuk ka bërë asnjë përpjekje deri më tani teksa pret shkaqet e vërteta të aksidentit. /albeu.com/


Shtuar më 08/02/2019, ora 11:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori