Nuk terhiqet shorti per Rusine dhe Gjeorgjine
Albeu.com
Zyrtarët e futbollit evropian thanë sot se Rusia dhe Gjeorgjia, si dhe Armenia dhe Azerbejxhani, nuk do të marrin pjesë në tërheqjen e shortit për kualifikimet për Kampionatin Evropian 2012.
Zyrtarët e UEFA-s thanë sot se masat synojnë të shmangin ndonjë konflikt të mundshëm ndërmjet Rusisë dhe Gjeorgjisë pas luftës së gushtit, 2008, si dhe Armenisë dhe Azerbejxhanit, të cilat janë përfshirë në një konflikt të ngrirë për Nagorno Karabahun.
Shtuar më 07/02/2010, ora 02:47
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori