Nuk u nominua, Messi shkon në ceremoninë e Topit të Artë
Me vendimin e tij për të përcjellë mbrëmjen gala të FIFA-së të hënën, Lionel Messi ka treguar se është njëri prej lojtarëve më të mirë në botë.

Argjentinasi nuk ishte përfshirë në listën e tre lojtarëve për lojtarin më të mirë sezonin e kaluar, më Cristiano Ronaldo, Luka Modric dhe Mohamed Salah që janë para tij.

Megjithatë, Messi është përfshirë në skuadrën e vitit, kështu që është ftuar për këtë ngjarje.

Përderisa të tjerët nuk do ta pranonin ftesën, duke ditur se nuk janë të nominuar për çmimin kryesor, Messi ka vendosur që ta përcjell nga afër ceremoninë për çdo rast, ashtu sikurse ka bërë gjatë gjithë karrierës së tij madje edhe kur nuk do të fiton çmime individuale.
Shtuar më 20/09/2018, ora 19:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori