Numri 1 i Chelsea vë në dispozicion hotelin e skuadrës për mjekët e Londrës
Mes zotërinjve të futbollit që "kanë zbritur në fushë" për të ndihmuar në emergjencën e Koronavirusit është edhe Roman Abramoviç.

Numri 1 i Chelseat ka vendosur të vendosë hotelin e skuadrës "Millenium Stadium" në dispozicion të sistemit shëndetësor të vendit.

Struktura do të jetë në dispozicion të mjekëve dhe infermierëve që punojnë në spitalet e veriperëndimore së Londrës për të lehtësuar efektet e pandemisë.

Ideja është që bluzat e bardha të shmangin transfertat e gjata nga një turn te tjetri, duke pushuar pikërisht në hotel për të mbrojtur edhe të afërmit e tyre.

Hoteli do të jetë fillimisht në dispozicion të mjekëve që punojnë në spitalet e zonës, por më vonë kapacitetet e tij mund të zgjerohen edhe për ata që punojnë në struktura të tjera shëndetësore, në fazën e dytë të përhapjes së epidemisë.
Shtuar më 18/03/2020, ora 13:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori