N'Zonzi: Nuk e di se çfarë do të ndodhë në të ardhmen
Pëlqej
Steven N'Zonzi, padyshim një nga lojtarët më të nënvlerësuar në skuadrën e Sevillas në këtë moment, vazhdon të jetë i lidhur me një kthim në Premier League, pasi ai ishte thuajse rumored të jetë në rrugën e tij për të Juventusit verën e kaluar,
 
Skuadrat angleze duke përfshirë Arsenalin, Manchester Cityn dhe Manchester Unitedin vazhdojnë të monitorojnë atë, por mesfushori francez nuk dëshiron të mendojë për të ardhmen duke thënë: "Nuk e di se çfarë do të ndodhë në të ardhmen. Tani jam mirë në Sevilla, ndihem mirë. Jam përshtatur me stilin e lojës, është sezoni im i tretë këtu dhe jam i lumtu ".
 
Megjithatë, 28-vjeçari nuk bëri asnjë sekret të dashurisë së tij për futbollin anglez: "Kush e di se çfarë do të ndodhë? Nuk do të flas për kontratën. E dua Premier Leaguen, sepse aty fillova të luaj në një nivel të lartë dhe unë kam pasur një kohë të madhe atje ".
 
Për momentin, gjithçka që ka rëndësi për të është se ai vazhdon të luajë një rol vendimtar për skuadrën e Eduardo Berizzo, ku ka gjetur një rol të thellë në mesfush në sistemin 4-3-3 të preferuar të trajnerit argjentinas. /albeu.com/
Shtuar më 14/11/2017, ora 17:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori